PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479704}

Antychryst

Antichrist
5,7 62 935
ocen
5,7 10 1 62935
6,2 22
oceny krytyków
Antychryst
powrót do forum filmu Antychryst

Gdyby spojrzeć na wszystko, jakby nie miało wyższego sensu, to tak jest - kopulacja, życie biologiczne, obrona przez zjedzeniem przez inną formę życia, śmierć wpisana w biologię. Być może von Trier pokazał dno upadku człowieka Zachodu (tworzył film podobno w depresji), bo nawet prymitywne cywilizacje obdarzone były tą Łaską poczucia sensu - grzebały swoich bliskich według rytuału, bo wierzyły, że istnieje przyszły świat, że nie wszystko wyczerpuje się w tym, co widoczne. A Trier pokazuje rozpacz, moim zdaniem typową dla konsumpcyjnie i ateistycznie uformowanego współczesnego człowieka ginącej w Europie cywilizacji i kultury zachodniej.{Nie oceniłem filmu wg "gwiazdek", bo oglądałem ok.70% całości, nie zdzierżyłem. A ukazywanie grozy natury, lasu, pewne sceny ilustrujące rozpacz głównej bohaterki były filmowo udane, podobnie gra aktorów, niemniej całość to jakby skopiowanie bełkotu, którym mówią o świecie ludzie bez wiary w wyższy jego sens.}

Wydmin

Trier jest bardzo pesymistyczny w swojej twórczości. On tak widzi po prostu świat. Jest coś w tym, co piszesz, ale trochę nadinterpretowałeś to w swoim, kierunku. Warto mimo wszystko obejrzeć film do końca. Jest tam metafizyka. Może zrozumiesz, że to nie o ateizmie. Polecam spróbować obejrzeć jeszcze raz od początku do końca. Na pewno będzie łatwiej, zobaczysz więcej szczegółów i nie będzie już tak drastycznie.

ocenił(a) film na 8
Wydmin

Nie. Jeśli już, to "Reżyser ukazał świat, jaki wierzący sądzą, że jawi się on niewierzącym".

;) Ateizm to nie jest beznadzieja, wręcz przeciwnie.

To chrześcijanie traktują życie doczesne jako krótką, brudną wycieraczkę na której trzeba wytrzeć sobie stopy, przed wkroczeniem w nieskończone życie "późniejsze".

ocenił(a) film na 8
Wydmin

Żebyś się nie zesrał od wzmożenia moralnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones